Megemlékezés Széchenyi születésnapjára

2017 szeptember 21-én, csütörtökön emlékeztünk meg iskolánk névadójának gróf Széchenyi Istvánnak a születésnapjáról. Az ünnepség során megismerkedhettünk Széchenyi gondolataival és elképzeléseivel a testneveléssel és a sporttal kapcsolatban.

„Széchenyi soha nem hirdette magáról, hogy ő sportoló, vagy még szebben szólva, a testnevelés apostola lett volna. Tettei és írásai a testi nevelésről azért figyelemre méltóak, mert abban a korban, amelyben élt, a testnevelés, a fizikai aktivitás, a sport gondjait még nem dolgozták fel. Róla azt is tudni kell, hogy műveiben rendszerbe foglalt testnevelési elveket, programokat nem lehet találni, de aki életművét áttekinti, összességében ki tudja rakni azt a mozaikképet, amit mégis úgy minősíthetünk, mint egy testnevelési programot.”

A műsorban részt vettek a 10. A osztályos tanulók. Köszönet munkájukért!

Koszorúzás a Széchenyi-emlékműnév iskolánk udvarán