Egészségnap 2018

Hasznos és tartalmas napot tölthettek el tanulóink a december 15-ei szombati munkanapon. Iskolánk Egészségnapot szervezett változatos programokkal, melyen a diákok lelkesen vettek részt. A komáromi Csapó Dorina többszörös fitness bajnok Horváth Flóra tanárnő meghívására érkezett iskolánkba, és az egészséges életmód titkaiba vezette be az érdeklődő diákokat. Radics Attila tanár úr dokumentumfilmeket vetített az olimpia történetéről, illetve a szenvedélybetegségekről. Eközben az osztályok csapatai az Egészségtúra elnevezésű akadályversenyen 9 feladatban mérhették össze tudásukat, ügyességüket. A Sport-pálya nevű állomáson ügyességi feladatok és olimpiai totó várta a csapatokat. A Mézes Odúban Nick Ferenc tanár úr finom mézeit kóstolhatták az érdeklődők, illetve egy kisfilmből és szakértő magyarázataiból tájékozódhattak a méhészkedés fortélyairól, a csapatok pedig egy szókereső játékkal szereztek pontokat. A Vitamin-szigeten és az Élés-kamrában egészséges táplálkozással kapcsolatos feladatlapokat töltöttek ki a versenyzők. Közben a Saláta-bárban finomabbnál finomabb zöldség- és gyümölcssaláták készültek, melyeket zsűrizés után az osztályok elfogyaszthattak. A Fito-tékában különböző könyvekből és lexikonokból egészséggel kapcsolatos fogalmakat, közmondásokat kellett kikeresni. A Fűszer-kertben Pirityi Katalin tanárnő segített a friss fűszernövények felismerésében. Folyamatosan készültek a gyógynövényes prezentációk és elektronikus plakátok a Gyógytea-ház elnevezésű számítógéptermekben. A Tiszta Tudat Tanyán pedig dohányzással, alkohollal és drogokkal kapcsolatos tesztek segítségével bővítették ismereteiket tanulóink.

Az Egészségtúra helyezettjei:

I. 10.A

II. 9.NYEK

III. 9.B

A feladatokat összeállította és  a feladatlapokat kidolgozta Romhányiné Szabó Gyöngyi tanárnő. A szervezési feladatokat, menetrend összeállítását és a plakát elkészítését Nagy Márta tanárnő vállalta. A Fito-téka állomás feladatainál Berkes Hajnalka tanárnő segítette a csapatokat. Az ügyességi feladatokat Gucsi-Végh Péter és Iglódi Attila tanár urak állították össze. Az Egészségtúra állomáshelyein Balogh István, Berkes Hajnalka, Gucsi-Végh Péter, Horsa Zsuzsanna, Horváth Flóra, Iglódi Attila, Nagy Márta, Nagy Zsuzsanna, Nádpataki Etelka, Oláh Sándor, Pirityi Katalin, Prohászka Sarolta, Radicsné Békési Ildikó, Romhányiné Szabó Gyöngyi és Sebestyén Márta tanárok, valamint a szakképzős tanulók segítettek.  A gyümölcs nyereményeket Ambrus Péter Attila, Iglódi Attila, Izsáki Tünde, Horváth Flóra és Nagy Márta tanárok ajánlották fel. A stúdiósokra, Berendi Bencére és Pataki Adriánra pedig ismét számíthattunk a hangosításnál. Köszönjük szépen mindenkinek, hogy munkájukkal és támogatásukkal hozzájárultak az Egészségnap sikeréhez.